FILAMENT/JÕHV/NIIT

 

NB! Meie ostsime endale alguses ESUN Premium PLA filamendi, kuid see ummistas meie ekstruuderi täielikult ära ja pidime tellima uue ekstruuderi. Nüüd kasutame Prima PLA filamenti, sellega ei ole eriti probleeme esinenud.

 

Mida jälgida, kui osta uut filamenti?

1. Filamendi diameeter. MakerBot Replicatoril on 1.75mm läbimõõduga filamenti vaja, kuid on ka olemas seadmeid, millel on vajalik 3mm filament.

2. Filamendi materjal. Erinevad masinad prindivad erinevate materjalidega. Kaks tuntuimat materjali on ABS ja PLA. MakerBot Replicator kasutab PLA filamenti.

3. Filamendi koostis. Filamendi koostis võib muuta temperatuuri, mida on vaja printimiseks, kui ka väljaprinditava faili omadusi, näiteks tugevus ja kvaliteet.

4. Filamendi tugevus. Erinevad filamendid on erineva tugevusega, mõned murduvad kergesti ja mõned muljuvad kergesti.

5. Printeri limiidid. Erinevad printerid toetavad erinevaid materjali. KiNG-i printer toetab vaid PLA filamenti.

6. Printeri printimisaluse piirangud. ABS filament vajab kindlasti soojendatud alust, et printida korralikult. PLA filamenti saab aga printida ka tavalise aluse peal.

7. Printimise keskkond. Hästi ventilleeritud ruumis ei ole vahet kas kasutada ABS või PLA filamenti, kinnises ruumis aga tuleb PLA eeliseks see, et ta ei erita aure, mida teeb ABS. Külmas ruumis võib samuti kannatada printimiskvaliteet.

8. Värvus. Lisa värvita filament on reeglina odavam kui filament, millele on lisatud pigmenti.

9. Müüja. Alati tasub osta filamenti kohast, mis on tuntud. Üldjuhul pakuvad nad kvaliteetsemat filamenti.