Kasutaja tegemine

Selleks,et teha kasutaja Tinkercadi keskkonda, siis tuleb kõigepealt minna veebilehele https://www.tinkercad.com/. Seejärel tuleb valida paremalt ülevalt nurgast SIGN UP.

Avaneb uus aken, kus on vajalik valida riik ja sünnikuupäev. Riigiks valime Eesti ja sünnikuupäev tuleb panna, et teada kas kasutaja on alla 13 aasta vana või mitte. Nooremad kui 13 aastased peavad oma konto siduma lapsevanema mailiga, et lapsevanem saaks kinnitada seda, et ta lubab oma lapsel teha kasutajat. Kui riik ja sünnikuupäev on pandud, siis tuleb vajutada NEXT.

Nüüd tuleb ette maili ja parooli sisestamise koht. Email lahtrisse tuleb sisestada mail ja Password lahtrisse tuleb sisestada soovitud parool. Kui need on ära sisestatud, siis on loodud uus kasutaja. On olemas ka võimalus ühendada oma tulevane konto Facebooki, Google, Yahoo või Microsofti kasutajaga. Ehk Tinkercadi keskkonda on võimalik sisse logida ühendatud konto andmetega.

Avalehe kirjeldus

Avaleht avaneb kasutajale, kui ta logib sisse oma kasutajaga www.tinkercad.com veebilehele. 

Avalehel on näha kasutaja tehtud disainid, projektid ja lõpetatud või pooleli olevad õppetunnid.

Profiili muutmine

Nime alla on kirjutatud Edit profile, sinna klikates on võimalik muuta oma profiili informatsiooni ja teadete informatsiooni. Profile informationi alt saab muuta kasutajanime, emaili, kirjeldust, profiilipilti ja on võimalik ühendada veel enda kasutajaga Thingiverse, Shapeways ja Ponoko kasutajad. Notification settings-i alt saab muuta mille kohta saadetakse teade meilile. Valida saab uute kommentaaride, uute meeldimiste, jälgitava arutluse ja jälgitavate märgiste kohta teadete saamise saamise või mittesaamise vahel

Uue disaini tegemine

Kui kasutaja soovib teha uut disaini/3D mudelit, siis tuleb klikata Create new design ja kasutajale kuvatakse täiesti tühi tööpind, kus on võimalik alustada uue mudeli tegemist.

Collections ja Projects

Collectionsi all on olemas All designs ehk kõik kasutaja tehtud või salvestatud disainid ja Lessons ehk kasutaal kõik pooleli olevad, lõpetatud ja soovituslik õppetunnid.

Projectsi all on olemas kasutaja enda poolt liigitatud erinevad projektid. Disaini projekti lisamiseks tuleb minna kursoriga disaini peale avalehel ja vajutada Actions nuppu. Sealt avaneb valik Move to project....

Features kirjeldus

 Features alamenüü all räägitakse Tinkercadi erinevatest võimalustest ja tutvustatakse saiti.

Learn kirjeldus

 Learn alamenüü all on olemas erinevaid õppetunde, mis õpetajad kasutajale uusi tehnika ja erinevaid võtteid. Lehe lõpus on toodud välja ka Tinkercadi sisesed klaviatuuri otseteed.

Gallery kirjeldus

Gallery alamenüü all on olemas kõik kasutajate tehtud avalikud disainid. 

Blog kirjeldus

 Blog menüüle vajutades avaneb uus aken, mis viib kasutaja Tinkercadi blogisse. Blogisse postitatakse uusi uudiseid, avastusi ja muud põnevat.

Create New Design kirjeldus

Uue disaini loomiseks tuleb vajutada avalehel Create new design. Peale seda avaneb kasutajale täiesti tühi tööpind. Esimese asjana tuleks vahetada ära nimi, sest Tinkercad paneb automaatselt igale uuele disainile nime. Tuleb klikata vasakul nurgas Design peale ja sealt valida Properties, avaneb Thing properties. Name lahtrisse tuleb panna uue disaini nimi, näiteks kui kasutaja teeb tärignu, siis võiks nimeks panna Täring. Allpool on Visibility, sealt saab muuta seda, kas disain on privaatne või avalik. Peale seda võib hakata tegema uut disaini.

Sinine ruudustik on tööpind, mille peal kasutaja saab teha tööd. Paremal pool on kasutajale toodud erinevad variandid, mida ja kuidas teha.

Favorites

Seal on kasutajal lemmikuks lisatud kujundid.

Import

Sealt saab üles laadida faile, et neid ümber teha või salvestada Tinkercadi keskkonda.

Shape Generators

Seal on Tinkercadi meeskonna, kogukonna ja kasutaja enda tehtud kujundid.

Helpers

Seal all on olemas tööpinna ruudustiku asukoha muutmise võimalus ja joonlaud.

Tinkerplay

Seal on olemas erinevad kujundid Tinkerplay appist. Tinkerplay on app, millega on võimalik luua erinevaid olendeid.

Geometric

Seal on olemas kõik põhikujundid, millega on võimalik mudelit luua.

Holes

Seal all on olemas silindrikujuline ja ruudukujuline auk.

Letters

Seal on toodud välja kogu tähestik. Pikemat teksti on kergem luua Shape Generatorsi all oleva Tinkercadi loodud Text-iga.

Numbers

Seal on toodud välja kõik numbrid.

Symbols

Seal on olemas erinevad algsed sümbolid, mis on Tinkercadi meeskonna poolt loodud.

Extras

Seal on olemas mõned ekstra mudelid.